ČaroZem organizuje slameno-hlinený workšop

Dnes je prírodné staviteľstvo veľmi v kurze, pretože už si mnoho ľudí uvedomuje dôležitosť ekológie, ale aj energiu rôznych materiálov. A tak sme sa rozhodli ponúknuť Vám príležitosť vyskúšať si alternatívne metódy staviteľstva. Minulý rok sme postavili drevenú konštrukciu záhradnej chatky. Potom sme na workšopoch zaslamili a omietli dve steny. Zostávajúce dve steny, budeme teraz plniť slamou do dreveného roštu a potom omietať hrubou hlinenou omietkou, ktorú si budeme na mieste vyrábať. Na ďalšom workšope niekedy v lete budeme robiť aj jemné omietky.

Úvod do fachu príde urobiť Hlinár Stanislav Prorok o 9tej ráno v sobotu. Súčasťou jeho prednášky bude aj názorná ukážka rôznych prírodných materiálov a samozrejme omietania a výroby omietky. Potom hurá do toho, teraz si môžete všetko vyskúšať sami. Budú tri stanoviská:
1. výroba hlinenej omietky
2. tlačenie slamy do dreveného roštu
3. omietanie na drevený rošt.

V cene kurzu (30€) je obed v sobotu aj v nedeľu, prednáška, pracovné pomôcky a stavebný materiál. Ubytovanie, doprava, raňajky a večere sú vo vašej réžií, ale po dohode vieme pomôcť. Na pozemku sa dá stanovať. Je tam toaleta aj voda. Ak ste zďaleka, môžete prísť už v piatok.

Tešíme sa na stretnutie.

Comments are closed.